top of page

 

                                                                        Урок математики в 3 класі

 

      Тема уроку: Розв’язання задач на зведення до 1, розв‘язання рівнянь.

 

       Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на зведення до 1, закріплювати вміння розв’язувати приклади на застосування таблиці множення і ділення, удосконалювати вміння розв’язувати рівняння, розвивати пам'ять, логічне мислення, вміння працювати з геометричним матеріалом, виховувати навички співпраці в групах.

       

         Тип уроку. Нестандартний, урок-подорож.

                                                                                         Хід уроку

1.Організаційний момент

 

2. Вступна бесіда вчителя.

       Діти, ось уже декілька місяців ми з вами мандруємо по океану знань, вчимося гарно читати, красиво малювати, точно рахувати. І сьогодні на уроці ми продовжуємо подорож по океану знань і наш путь на острів Математики.

 

3. Робота з геометричним матеріалом.

 Для цієї подорожі потрібні парусні кораблі. Бо до острова допливти треба, кругом вода. Я щось у вас кораблів не бачу і у мене теж нема. Давайте побудуємо.  Роботу краще виконувати в парах, будувати один корабель, на якому мандруватимете вдвох. У вас на партах є будівельний матеріал: геометричні фігури, попробуйте скласти з них парусник та закріпіть фігури. ( Діти працюють.)

 

4. Повідомлення теми та мети уроку.

           До подорожі по острову  мати треба карту подорожі. Ось вона давайте її розглянемо. ( На дошці карта подорожі.) Ми побуваємо у заливі  прикладів, заглянемо до міста задач,  відпочинемо на галявині відпочивай-ка, пройдемо долиною рівнянь, відвідаємо геометричні печери. Поки наші парусники в дорозі, їх підганяє вітерець. А ми відкриємо наші бортові журнали та запишемо дату подорожі. ( Діти записують число та класна робота.)

 

5. Закріплення знань, умінь та навичок.

    1)  Ми причалили до заливу прикладів. Гляньте, хто нас тут зустрічає! Ви їх впізнали? Так. Це дельфіни, розумні та кмітливі. Не зря, вони плавають у заливі прикладів, рахувати вчаться і нам пропонують. Біля ваших корабликів вони якраз,

         А у них приклади, обчисліть їх.( Індивідуальна робота на картках.)

5*7+15                     82+49:7

64-6*5                      56:7-16:2

8*7+32-14                63:7+42

48:8*2+17                58+6*7

        Ну як впоралися? Сподіваюсь, що не помилились. Давайте перевіримо. (Перевірка прикладів.)

Назвіть відповіді, де в числі сума цифр дорівнює………..

Дельфінам до побачення, а ми продовжуємо подорож і наш путь…..підкажіть куди прямуємо? Так, до міста Задачі.

2) Робота над задачами.

        Подорожувати допоможе довідник. Відкривайте свої довідники і пошукайте будинок під № 444 на стор.66. і в гості до цієї задачі піде……………Поки……… знайомиться з задачею, а ви записуєте з ким ви зустрілися. А тепер давайте з нею спілкуватись. ( Розв’язання задачі біля дошки.)

 

          Продовжуємо подорож по місту і заглянемо у оцей красивий будиночок. (Показує будиночок.) Тут живе ще одна задача, вона отримала три листівки ( показує листівки )  і не зрозуміє, яка з них для неї. Давайте їй допоможемо. Прочитайте задачу на дошкі та назвіть вираз, який є для неї  розв’язанням.

Задача.

З 10 однакових мотків можна виготувати 5 однакових шапок.

Скільки таких самих  шапок можна виготовити з 16 мотків ниток?

10:5 2            10+5  15           10-5  5

16:2                16–15               5+5

Запишіть задачу в зошиті, пояснення добавте.

 

Фізкультхвилинка

 

3) Подивіться, попереду полянка відпочивай-ка. Відпочин3) Робота над рівняннями

За містом задач красива долина. Підкажіть яка? Правильно, долина рівнянь. Повторимо, як звуть мешканців у цій долині. (Назви чисел при множенні, діленні, додаванні, відніманні.)

Додай слово. Числа при множенні називаються………..

         Коли будете у долині, роздивіться природу і розв’яжіть рівняння. Виберемо собі  екскурсоводів.  Ось тобі листочок. З якого він дерева?  На ньому рівняння. ( Діти працюють біля дошки і в зошитах.) ( Рівняння записані на острові.)

х*4 24                     

5 *х 40

х-34 14

 

          А тепер погуляйте самостійно по долині, попрацюємо  по картках. Який знак та число  пропущені? Вставте його.

Молодці!  Перевірте один одного, помінявши картки. Продовжуємо подорож.

4) Багато цікавого ще на острові математика є, але наша подорож закінчується і ми встигнемо побувати ще тільки в геометричних печерах. Подивіться, які цікаві чоловічки там мешкають. Спробуємо намалювати їх портрет на згадку про зустріч з ними. Із яких геометричних фігур складаються вони?

Подивіться на розмір одягу.

 

         6. Підсумок уроку.

Закінчується подорож на острові математики. Давайте згадаємо що ми відвідали і де кому більше сподобалось? А відпливаємо з острова і нас проводжають дельфіни, оцінюючі наші знання.

(оцінювання дітей)

Сайт  учителя  початкових  класів    Стєпнової Ірини Миколаївни

bottom of page